Створення кафедри етнодизайну та реклами в Інституті стало знаковою подією для всього мистецького простору України, фахівці говорять, що вища мистецька освіта в галузі дизайну реклами розпочалася саме зі створення цієї кафедри.
Завідувач кафедри – Антонович Євген Антонович – член Спілки дизайнерів України, проректор з навчально-методичної роботи Інституту Реклами, кандидат педагогічних наук, професор.
Євген Антонович - методолог дизайн-науки. Він провідний методист і відомий організатор мистецької освіти, який згуртував на кафедрі добірний колектив талановитих викладачів: художників-педагогів, дизайнерів-рекламістів, мистецтвознавців.
Бочаров Ігор В 'ячеславович - перший викладач кафедри. Після закінчення Київського училища прикладного мистецтва у Києво-Печерській лаврі Ігор В'ячеславович навчався у Київському державному художньому інституті. Ще студентом почав викладати малюнок в художніх студіях, плідно працювати на ниві плаката. Це були рекламні кіноплакати, які друкувалися у видавництвах управління культури м. Києва, а також при Художньому фонді.
Ігор В'ячеславович постійний учасник Всеукраїнських художніх виставок як художник політичного плакату. Нині професор І. Бочаров, окрім педагогічної роботи, багато сил і часу віддає пошукам у царині станкового живопису. У нього неабиякий хист організатора.
На кафедру прийшли працювати нові викладачі:
Бабюк Андріан Павлович - доцент, викладач малюнку та живопису.
Новак Юлія Вікторівна – в.о.доцента, викладає курс «Скульптура та пластична анатомія».
Кафедра промислового та екологічного дизайну
Завідувач кафедри – Сьомкін Володимир Васильович – кандидат мистецтвознавства, професор, член Спілки дизайнерів України, заслужений працівник культури України.
Ця кафедра є тим фаховим джерелом, який склав професійний базис формування факультету дизайну.
Високий інтелектуально-фаховий викладацький потенціал кафедри дозволив розробити та впровадити перші найновіші навчальні плани зі спеціалізацій «Промисловий дизайн», «Графічний дизайн», «Дизайн середовища». Кафедра завжди пропагувала і впроваджувала на рівні факультету дизайну концепцію, що дизайнерська освіта має забезпечити універсальні знання та навички у широкому спектрі дизайн-діяльності, виходячи з того, що дизайн - це естетична науково-практична діяльність, яка охоплює всі сфери життєдіяльності суспільства щодо розв'язання різноманітних соціально-культурних проблем.
Кафедра започаткувала та зробила системною науково-дослідну роботу як у студентському середовищі, так і серед викладачів. Тут постійно розробляються сучасні напрями розвитку дизайну, які реалізуються у вигляді окремих або складових більш інтегрованих дисциплін.
З входженням України до Болонського процесу кафедра промислового і екологічного дизайну удосконалила навчальні плани з промислового дизайну та подала свої пропозиції щодо графічного дизайну і дизайну середовища. Це дозволяє забезпечити конкурентоспроможний та високоякісний освітянський процес з дизайну в Інституті реклами.
Значним доробком кафедри промислового і екологічного дизайну є запропоновані нею ексклюзивні найсучасніші навчальні плани з дизайну для другої вищої освіти.
Склад кафедри, її інтелектуальний і професійний потенціал.
Сьомкін Володимир Васильович – завідувач інноваційно-методологічного центру реклами і дизайну ІР, відомий український дизайнер, теоретик дизайну, методолог дизайнерської освіти, живописець, педагог, публіцист, кандидат мистецтвознавства, заслужений працівник культури України, професор, завідувач кафедри промислового та графічного дизайну з 2001 р., а після її реорганізації у 2005 р. - кафедри промислового та екологічного дизайну. Має багаторічний досвід викладацької роботи у сфері дизайну і реклами.
Володимир Васильович закінчив аспірантуру у Всесоюзному науково- дослідному інституті технічної естетики (Москва) і захистив дисертацію на звання кандидата мистецтвознавства у галузі дизайну. Яскраво і різнобічно розкрив свій професійний потенціал на посаді головного дизайнера Національного науково-дослідного інституту дизайну. Має значний досвід науково-дослідної та методичної роботи в різних галузях дизайн-діяльності. Виконав багато різноманітних дизайн-проектів та науково-дослідних робіт, має понад 80 свідоцтв на промисловий зразок, системно працює над науковою розробкою та актуалізацією сучасних напрямів та різних аспектів розвитку дизайну. Опрацьовує нормативні документи з дизайн-освіти з урахуванням сучасного розвитку дизайну та впроваджує свій досвід у навчальний процес інших ВНЗ.
Кафедра промислового та екологічного дизайну пропагує універсальний підхід до дизайнерської освіти, оскільки кожен фахівець має володіти не тільки базовими знаннями у галузі теорії й методики дизайну, але і практичними навичками у галузі промислового і графічного дизайну, а також дизайну середовища. Мається на увазі такий рівень знань та вмінь, при якому студент, завершуючи навчання, може професійно розробляти абсолютну більшість об'єктів з цих спеціалізацій. Усвідомлення того, що дизайнер повинен володіти фаховим арсеналом, високим інтелектуальним рівнем, сучасним світоглядом, бути добре обізнаним у художній і загальній культурі спонукає викладачів кафедри докладати всебічних зусиль для досягнення студентами цих висот протягом усіх років навчання.
Саме ці концептуальні засади дозволили кафедрі відповідним чином спрямувати навчальний процес: дипломні роботи, а часто й курсові, є добрими взірцями бажаних підходів до розробки тематики. В них поєднуються науковий підхід, перспективне мислення, художній смак. Ці та інші риси дозволяють сподіватись, що в подальшому студенти Інституту реклами заявлять себе справжніми майстрами своєї справи і гідно представлятимуть дизайн України на різних форумах, конференціях, конкурсах, а їх проектні розробки будуть активно втілюватись в життя.
Кафедра дизайну середовища і ландшафтного мистецтва
Завідувач кафедри – Пушкар Василь Васильович – кандидат сільськогосподарських наук, професор, член Спілки дизайнерів України, ландшафтного клубу м. Києва.
Одним з головних завдань кафедри дизайну середовища є формування у студентської молоді сучасних освітніх компетенцій: когнітивних - уміння відчувати й бачити навколишній світ; креативних - асоціативно-образного мислення; методологічних - поняттєво-логічного мислення; світоглядних - сприйняття цілісної предметно-просторової картини світу.
Дотримуючись принципів європейської та української системи вищої освіти, кафедра дизайну середовища на початку кожного навчального року розробляє комплексний навчальний план, який передбачає підготовку фахівців трьох освітньо-кваліфікаційних рівнів : «бакалавр», «спеціаліст», «магістр».
Заключним етапом чотирьох років професійної підготовки студентів на кафедрі дизайну середовища є випускна кваліфікаційна бакалаврська робота (проект). Вона виявляє ступінь творчих здібностей та професійної майстерності студента при проектуванні об'єктів дизайну середовища - фрагментів міста чи селища, благоустрою вулиці, архітектури незначної за об'ємом будівлі, інтер'єрів житлових та громадських споруд.
Кафедра дизайну середовища є науково-дослідним та навчально-педагогічним підрозділом Інституту реклами, який зорієнтований не лише на викладацьку, але й на дослідницьку діяльність. Розробляючи науково-дослідні та навчально-методичні посібники з актуальних проблем дизайну середовища, містобудування, історії й теорії мистецтва, типології будівельних споруд, будівельної фізики, кафедра ДС повністю забезпечує навчально-виховний процес на факультеті дизайну.
З метою координації усієї науково-дослідної діяльності на кафедрі дизайну середовища створена наукова-методична комісія, яка визначає напрями наукової роботи, затверджує навчальні програми, розв'язує принципові питання методики викладання та організації навчальної роботи.
Кафедра дизайну середовища підтримує науково-педагогічні зв'язки з багатьма дизайнерськими та архітектурними установами і школами Києва (Національною академією образотворчого мистецтва і архітектури, Державною академію керівних кадрів культури і мистецтв, Національним університетом будівництва та архітектури, Національним університетом культури і мистецтв), де за запрошенням чи обміном викладають співробітники кафедри.
Викладачі кафедри дизайну середовища беруть активну участь в багатьох фахових акціях, які проводяться у державі: міжнародних та всеукраїнських конкурсах і виставках; є головами й членами Державних екзаменаційних комісій з випуску фахівців зі спеціальностей «Дизайн» та «Архітектура»; здійснюють експертизу при ліцензуванні та акредитації ВНЗ України архітектурно-дизайнерського напряму.
Кафедра дизайну середовища по праву вважається одним з провідних наукових та навчально-виховних осередків єдиного в Україні вищого навчального закладу рекламно-дизайнерського профілю - Інституту реклами.
Бальзак Ларго Михайлович - в.о.професора, заступник завідувача кафедри, викладає «Історію мистецтв і архітектури».
Діденко Тетяна Василівна – доцент, навчає студентів флористиці і фітодизайну
Лазарєв Олексій Іванович - професор, кандидат архітектури. Його дисципліни: «Композиція», «Дизайн проектування», «Біоніка в дизайні», «Конструкції будівель і споруд».
Миронова Галина Олександрівна - доцент, кандидат сільськогосподарських наук. Викладає «Ландшафтне проектування», «Реставрацію та реконструкцію», «Теорію та методику ландшафтного проектування».
Бут Андрій Анатолійович - доцент, кандидат сільськогосподарських наук. Викладає «Декоративне садівництво», «Декоративне розсадництво», «Захист рослин від шкідливих хвороб».
Пряхіна Анна Олександрівна - викладач, викладає дисципліни «Ландшафтне проектування», «Комп’ютерне проектування».
Кафедра графічного дизайну і реклами
Завідувач кафедри – Світлана Валеріївна Прищенко, доцент, кандидат технічних наук. Член Спілки дизайнерів України. Викладає кольорознавство, композицію, комп'ютерне проектування, основи наукових досліджень в Інституті реклами. Тема її дисертації безпосередньо пов'язана з проблемами колірної гармонії і стилістики у сучасному рекламному середовищі. Десятирічний досвід викладання і власний художній потенціал живописця надали змогу підготувати до видання навчальний посібник з колористики для студентів спеціальності «Дизайн» з урахуванням комп'ютерних технологій кольороутворення.
Єлізєв Микола Михайлович - професор, заступник завідувача кафедри графічного дизайну і реклами, за спеціальністю художник промислової графіки і пакування. Стаж викладацької роботи - 38 років. Член Спілки дизайнерів України з 1987 р. Учасник багатьох регіональних, всесоюзних, міжнародних і всеукраїнських виставок. Нагороджений дипломами, грамотами, призами та медалями за участь у виставках. У 1997 р. Микола Михайлович нагороджений призом у Мадриді за товарний знак, який було визнано «Знаком року». Викладає фахові дисципліни: дизайн-проектування, мистецтво шрифту, типографіка, комп'ютерне проектування графоформ.
Кунець Віталій Якович - професор. Тривалий час працював на художньо- виробничому підприємстві «Продоформлення» головним художником з оформлення етикетно-пакувальної продукції та друкованої реклами для підприємств харчової і переробної промисловості України. Створював проекти та виконував оформлення всеукраїнських і міжнародних промислових виставок Києві, Москві та в інших містах, проекти оригінальних інтер'єрів та втілював їх у життя. Брав участь у всеукраїнських, регіональних та київських виставках із живописними творами. Член Спілки дизайнерів України. З 2003 р. працює в Інституті реклами, викладає композицію, дизайн-проектування, графічні техніки.
Паславська Людмила Олександрівна, професор - викладає теорію і методику дизайну, історію графічного дизайну.
Удріс Наталя Сергіївна - доцент, заступник завідувача кафедри, завідувач секцією «Реклама і зв’язки з громадськістю». Активно займається творчою роботою зі студентською молоддю. Викладає дисципліни: «Композиція», «Дизайн проектування», «Менеджмент дизайн-діяльності», «Організація рекламно-виставкового дизайн бізнесу».
Рибінський Борис Антонович - доцент, викладає дисципліни «Дизайн проектування», «Сучасні технології поліграфічного виробництва», «Дизайн виставок і ярмарок», «Типографіка», «Мистецтво фотографії», «Комп’ютерне проектування графоформ».
Прищенко Михайло Олександрович - викладач. Його дисципліни «Комп’ютерна графіка», «Комп’ютерне проектування графоформ».