Ліцей – початок Вашого професійного формування
Як батькам і дітям не помилитися у виборі професії майбутнього?
Скільки епітетів чують батьки за дев’ять або одинадцять років навчання в школі на адресу учнів: розумний, талановитий, обдарований, здібний,… і скільки неприємних коментарів лунає стосовно трієчників, некерованих, розбишак та ін.. Яких тільки неприємностей та переживань не відчувають батьки другої групи дітей на батьківських зборах. Іноді, винесений дитині вирок у початковій школі залишається із нею протягом усіх шкільних років.
Зустрівшись після 5-7 років потому колишні однокласники виявлять, що чомусь найбільш успішними серед них є саме ті, яких вважали трієчниками. Вони виявилися найбільш пристосованими до життя. На відміну від них учні із завищеною самооцінкою, підкріпленою всебічним захопленням вчителів, непомірними похвалами та з дитинства привчені до популярності, часто стають не готовими до життєвих ситуацій і опиняються у розпачі, коли потрібно програвати. Тисячі чому і як? Де знайти той чарівний ключ, за допомогою якого можна відкрити здібності і обов’язково вчасно допомогти талановитим у формуванні в них вмінь адаптуватися до непростих життєвих ситуацій.
Коли, де і як підготувати дитину до дорослого життя, виконати цю психологічно, педагогічно і організаційно складну роботу?
· Коли? На це питання є така відповідь: в чотири роки дитина віднаходить половину своїх інтелектуальних можливостей, в шість років – 70%, а в вісім – 90%.
· Де? В першу чергу вдома і в школі. Більш пристосовані до цього ліцеї і гімназії. Наприклад, «Ліцей соціальних і ділових комунікацій» для учнів 10 та 11 класів пропонує безкоштовно:
- тестування та визначення здібностей та схильностей;
- консультування професорсько-викладацького складу з дизайну, реклами, маркетинга, менеджмента, виставок, PR, журналістики, підприємництва та ін.;
- виявлення здібностей до малювання, написання рекламного тексту;
- знайомство з виставкою дизайнерських робіт студентів Інституту реклами;
- зустрічі із випускниками ІР, представниками рекламного, виставкового і дизайн бізнесу та ін.
Як підготувати ліцеїста до дорослого життя із врахуванням визначених здібностей, його інтересів і бажань? Ця задача неоднозначна. Її вирішення забезпечується розробкою довготривалої програми навчання:
- поєднанням зусиль учнів, педагогів, батьків, спеціалістів, практиків, вчених;
- введенням в навчальний процес нових форм і методів отримання знань і навичок;
- оволодінням ліцеїстами старших класів алгоритмом професійного зростання;
- отриманням первинних професій, що наблизить до розуміння тих, які стають; метою навчання у Вищому навчальному закладі.
Відповіді на найпоширеніші питання:
1. Питання: Які дисципліни викладаються в ліцеї?
Відповідь: Крім предметів загальноосвітньої школи в ліцеї викладаються спеціалізовані дисципліни. Ці дисципліни викладаються у навчальний час, тобто вони входять до навчального плану ліцею, тому дитина не буде перенавантаженою:
- Менеджмент
- Маркетинг
- Основи реклами і PR
- Образотворча грамота: малюнок, живопис, композиція
- Основи графічного, веб-дизайну, дизайну інтер’єру,ландшафтного дизайну
2. Питання: У вас написано, що випускник отримає «первинну спеціальність». Що це означає і де він зможе працювати після закінчення ліцею?
Відповідь: Отримання випускником ліцею первинної професії одразу ж наділяє його перевагами на ринку праці. Адже людина, яка ще не вступила до ВНЗ вже має повне уявлення про певну, обрану нею професію і може працювати рекламним агентом, стендистом, оформлювачем вітрин, флористом, або офіс-менеджером. Всі ці спеціалізації сьогодні затребувані на ринку праці, тому що мало закладів, де готують випускників такого фаху. Безумовно, первинна спеціальність – це лише початок, той напрям шляху, який обрала для себе молода людина, перший крок для оволодіння бажаною спеціальністю.
3. Питання: Яка кількість учнів запланована у класах?
Відповідь: Засновуючи Ліцей соціальних і ділових комунікацій ми розуміли, що цей заклад не передбачає великої кількості учнів у класах, тому у класі не більше 20 осіб, адже навчання за творчим фахом передбачає індивідуальний підхід до ліцеїстів та можливість застосування інноваційних методик роботи із обдарованими дітьми.
4. Питання: Чим відрізняється навчання в ліцеї від навчання у звичайній школі?
Відповідь: Ліцей соціальних та ділових комунікацій – це новий заклад, створений спеціально під сьогоденний запит ринку. Ліцей ставить перед собою такі важливі завдання, як оволодіння методами збору та пошуку інформації, аналізу і синтезу, самостійного прийняття рішень, розуміння механізмів підприємницької діяльності. У ліцеї професійний вибір учня завжди зорієнтований із його здібностями. Окрім того, випускники ліцею більш підготовані до «дорослого» життя, на відміну від своїх однолітків, адже вони вже мають певні сформовані навички і розуміння, які необхідні людині для майбутнього життя.
5. Питання: Які додаткові переваги отримує ліцеїст?
Відповідь:
Для учнів 10 та 11 класів Ліцей соціальних та ділових комунікацій безкоштовно пропонує:
- тестування та визначення здібностей та схильностей
- консультування професорсько-викладацького складу з дизайну, реклами, маркетинга, менеджмента, виставок, PR, журналістики, підприємництва та ін.
- малювання, кольорознавство, написання рекламного тексту
- знайомство з виставкою дизайнерських робіт студентів Інституту реклами
- зустрічі із випускниками ІР, представниками рекламного, виставкового і дизайн бізнесу.
6. Питання: Чому цікавому навчатимуть в ліцеї?
Відповідь:
- рекламі в інтернеті, та телебаченні, радіо, зовнішній, в пресі, сувенірній, в дизайні та на виставках;
- дизайну середовища, ландшафтному, графічному, виставок, одягу;
- PR, журналістиці, івент менеджменту;
- маркетингу и менеджменту в рекламі, в PR, на виставках, у підприємництві;
- виставковій діяльності;
- підприємництву, економіці, обліку;
- вмінню адекватно поводитися в неординарних життєвих ситуаціях;
- управлінню собою, вмінню презентувати себе.
7. Питання: Що потрібно для того, щоб вступити в ліцей?
Відповідь: Для вступу до ліцею необхідні ті самі документи, що й для вступу у будь-який середній навчальний заклад, жодних додаткових документів не потрібно.